V čom sme iní

 

Riešime príčinu nadváhy

Prečo? Lebo to, že máte nadváhu, spôsobili nesprávne stravovacie návyky. Až keď odhalíme ich príčinu, začne vám všetko dávať zmysel a  chudnutie sa z nočnej mory, driny a odriekania zmení na príjemné a prekvapujúce spoznávanie, čo vaše telo dokáže . 

A vy sa už nikdy viac nebudete musieť trápiť kvôli svojej hmotnosti.

 

Nezostavíme Vám jedálny lístok.

Ani rámcový, ani presne ušitý na vaše potreby, a to dokonca ani za peniaze.

Prečo? Odpoviem protiotázkou: Koľko podobných jedálnych lístkov už doma máte a koľko ste ich už vyskúšali? A ako dlho ste ich dokázali dodržiavať? Ak ste na tejto webovej stránke, odpoveď tuším.

Jedálne lístky, ktoré vám zostaví niekto iný, nefungujú. Z viacerých dôvodov. Ten hlavný je, že priveľmi obmedzujú. A to, čo obmedzuje, nemá šancu uspieť.

Prečo by sme Vám mali dať len jednu rybu, keď vás môžeme naučiť chytať ich? Prčo by sme vám mali zostaviť jeden jedálny lístek my,  keď vás môžeme naučiť, ako si ho máte zostavovať sami?

 

Nenútime Vás počítať kilojouly.

Prečo? Lebo život je priveľmi krátky a priveľmi pekný na to, aby ste si ho premárnili počítaním kilojoulov. Aj tak to k ničomu nevedie. Poznám veľa ľudí, ktorí si počítajú kilojouly, ale s nadváhou zápasia stále.

Existujú oveľa jednoduchšie spôsoby, ako si zostaviť jedálny lístok, pri ktorom budete chudnúť alebo udržiavať si hmotnosť, ako je kalkulačka v jednej ruke a tabuľka energetických hodnôt potravín v druhej. A práve tie vás naučíme.

 

Nezakazujeme vám vaše obľúbené jedlá, ani vaše obľúbené potraviny.

Ani vtedy, ak sa momentálne nachádzajú na tzv. čiernom zozname viacerých výživových poradcov.

Prečo? Lebo by ste skončili skôr, ako by ste naozaj začali. Milujete niektoré z jedál, ktoré majú prívlastok nezdravé? Určite áno. Každý z nás má vo svojom jedálnom lístku aj také, je to normálne.  (Mám ich aj ja…)

Ako dlho by ste vydržali bez nich? Ako dlho by ste vydržali odopierať si ich a namiesto nich si dávať niečo zdravé, čo však nemáte radi? Veď to poznáte: Odriekaného chleba najväčší krajec. Ak by som vám prikázala nemyslieť na ružového slona, na čo by ste mysleli? Nuž, len na ružového slona…

Aj vás ide poraziť, keď sa pozeráte na niekoho štíhleho, ako si pokojne dopraje nezdravé jedlo, o akom Vy len snívate? Prečo to on môže jesť a je štíhly, a vy nie, a máte nadváhu?

Naučíme vás pochopiť aj tento princíp. Aby ste si aj vy mohli dopriať vaše obľúbené jedlo bez rizika, že priberiete. 

 

 

Nenútime vás niekoľkokrát do týždňa vypustiť dušu v telocvični.

Prečo? Lebo poslať do telocvične niekoho, kto má 20 – 30 kilogramov nadváhu (v súčasnosti nič výnimočné) a nechať ho podávať heroické výkony s činkami alebo na bežiacom páse, je trestuhodné a ohrozujúce zdravie aj život. Navyše, nevedie to k schudnutiu. Je totiž aj vedecky dokázané, že úprava jedálneho lístka tvorí 80 percent úspechu či neúspechu pri chudnutí a zvyšných 20 % pohyb.

Môžete teda prepotiť niekoľko tričiek denne a drieť sa do úmoru cvičením, ak nezmeníte jedálniček, úspech bude v nedohľadne.

Takže pohyb nie? Pohyb áno, veď 20 percent je dosť, ale chudnutie má svoju postupnosť, akési krokovanie. A presne to vás naučíme.

 

 

 

Individuálny prístup

Prečo? Pretože každý sme originál. Každý z nás vyžaduje iný prístup, má iné potreby. Aby sme vám mohli pomôcť dosiahnuť Váš cieľ, musíme a chceme ich rešpetovať.

 

 

Sme vám k dispozícii 7 dní v týždni, 24 hodín denne

Stojíte v obchode pred regálom s nejakými potravinami a neviete, ktorú si vybrať? Pozval/a vás manžel/ka na večeru a nie ste si istí, ktoré jedlo je pre vás najvhodnejšie? Aj na takéto otázky klientov bežne odpovedáme. Naša pomoc pre vás nie je ohraničená naším pracovným časom, len vašimi potrebami.