Informácie sa na nás valia zo všetkých strán, z rozhlasových vĺn, časopisov, o internete ani nehovorím. Vymieňame si zaručené postupy so susedkou, kamarátkou, kolegyňami. Gúglime, len sa tak práši.

 

Ak chcete schudnúť, musíte znížiť príjem sacharidov. Ak chcete schudnúť, zaručeným tipom sú sacharidové vlny.

 

Ak chcete schudnúť, musíte prijímať dostatočné množstvo bielkovín. Minimálne 0,8 g na kg hmotnosti. Minimálne 1,2 g na kilogram hmotnosti. Optimálne 1 gram na kilogram ideálnej hmotnosti.

 

   Pri vyššom príjme bielkovín si prekyslíte organizmus a neschudnete. Zabudnite na bludy o prekyslenom organizme.

   V žiadnom prípade sa neodporúča kombinovať bielkoviny so sacharidmi. Pri redukcii hmotnosti nemôžete vylúčiť sacharidy.

   Ideálne je na začiatku diéty detoxikovať organizmus. Výborne vám na to poslúži ananás. Vedecky sa dosiaľ nedokázal detoxikačný účinok ananásu.

   Dopoludnia jedzte len ovocie. Jedením iba ovocia v dopoludňajších hodinách si nezabezpečíte vyváženú stravu.

   Jedzte pravidelne v časových intervaloch 2,5 až 3 hodiny. Ak budete jesť častejšie ako každé 4 hodiny, prijmete toľko kilojoulov, že sa vám schudnúť nepodarí.

 

   Hotový blázinec, absolútny chaos. Informáciu z jedného zdroja vyvracia informácia z druhého zdroja. Lenže – čuduj sa svete, našinec skúša, experimentuje. Báda na sebe, či niečo nezafunguje. Veď keď to pomohlo susede...

 

   S dôsledkami takýchto chudnúcich hókusov-fókusov sa stretávam denne. Únava, nedostatok energie, lámavé nechty, záhadné vypadávanie vlasov, to všetko je ešte najmenší problém. Ale spomalený metabolizmus, odbúranie svalovej hmoty,  to je už vážny problém. Vedeli ste napríklad, že na základe štúdií uskutočnených u dlhodobo chudnúcich s nedostatočným príjmom bielkovín bol dokázaný až 23-percentný (!!!) úbytok srdcového svalu?!

 

   Napraviť dôsledky takéhoto experimentovania často nebýva jednoduché. V Štúdiu mám na nástenke takúto krásnu myšlienku: Vážme si svoje telo. Je to jediné miesto na bývanie, ktoré máme.

 

   Ja už dnes tukové airbagy neriešim. Žiadne totiž už nie sú.

 

Chcete sa to naučiť aj vy? Chcete vedieť, ako sa dá rozumne schudnúť? Ako sa dá bez hladovania udržať si dosiahnutú hmotnosť po celé roky? Ako neexperimentovať s tým, čo tvrdia všetci, že je najvzácnejšie, so svojím zdravím? Chcete sa naučiť, ako si presne na vašu mieru, nie podľa susedky ani kamarátky,  máte zostaviť jedálny lístok, aby ste nielen chudli, ale aby ani vaše telo nestrádalo? Chcete sa naučiť základné princípy fungovania vášho tela, aby ste už nikdy nemuseli riešiť problémy s prebytočnými kilogramami?

 

 

Hovorí sa, že "ve dvou se to lépe táhne". A nielen "ve dvou", ale rovno v celej skupine. Preto  sme pre vás pripravili  Kurz redukcie hmotnostikurz Abeceda výživy celiatika a kurz 12 hodín ku zdraviu.

 

Na začiatku kurzu vám urobíme analýzu zdravotných rizík na prístroji TANITA. V nasledujúcich týždňoch sa budeme pravidelne stretávať a postupne si vysvetlíme, čo, prečo a ako robiť, aby ste dosiahli vytúženého zdravotného aj estetického stavu. Výhodou kurzov je, že sa spolu s ostatnými účastníkmi môžete radiť, vymieňať si skúsenosti a navzájom sa motivovať. 

 

Nik sa nemôže vrátiť a začať nový začiatok, ale ktokoľvek môže začať dnes a urobiť nový koniec. (Maria Robinson)