Slané košíčky z quinoy

22.07.2014 20:53

 

Qunoa patrí medzi potraviny, ktoré sú svojím vysokým obsahom bielkovín a a zložením aminokyselín vhodné aj pri chudnutí. Hoci u nás ešte nepatrí medzi známe potraviny, pre svoje nutričné vlastnosti si nachádza čoraz viac konzumentov. A celkom oprávnene. Vyskúšajte recept z quinoy na slano.

Tento recept sa mi po prečítaní zapáčil natoľko, že som sa rozhodla vyskúšať ho. A nesklamal. Ak vyskúšate, neoľutujete.

 

Potrebujeme:

125 g quinoy, 2 celé vajcia, 2 bielky, 150 g nastrúhanej cukety, 120 g nastrúhaného tvrdého syra (30% t.v.s.), 120 g šunky ( 92 % a viac) nakrájanej nadrobno, 2 mladé zelené cibuľky nakrájané nadrobno aj s vňaťou, 1/2 šálky nasekanej petržlenovej vňate, soľ a čierne korenie

 

Postup:

Quinou uvaríme a necháme vychladnúť. Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh, všetky suroviny zmiešame v mise, ochutíme soľou a korením. Masu ukladáme do muffinových košíčkov. Pečieme v rúre vyhriatej na 175 stupňov C 15 až 20 minút.   

Tu je výsledok:

A nezabudnite na riadnu misu šalátu. Napríklad ľadový šalát, rukola, cherry paradajky, uhorka.

 

Dobrú chuť!

Maja Hlavandová

 

Trápi vás pohľad do zrkadla? Nemusí! Návod na telo,s ktorým by ste
chceli bývať, je tu:


 

E-book zdarma

 

Stiahnite si zdarma e-book "11 najčastejších chýb pri chudnutí a ako sa im vyhnúť", v ktorom sa dozviete, čo (ne)robiť, ak chcete schudnúť. Dnes si ho môžete stiahnuť zdarma tu.