Prečo som vytvorila uzavretú skupinu

02.04.2014 14:13

 

Stalo sa vám niekedy, že vaše úsilie schudnúť narazilo na nepochopenie niekoho z vášho blízkeho okolia? Stalo, však? A stalo sa vám aj to, že ste preto skončili už na začiatku cesty za štíhlou líniou? Asi tiež stalo, však?  Ani sa vám nečudujem, že ste to vzdali. Všetky tie vety typu Ja sa ti čudujem, že sa na to už nevykašleš, Á, tak zase raz diéta, som zvedavý, ako dlho ťa to bude baviť tentoraz, To už koľkýkrát?   Atď., atď., atď. Podobných viet by som vám len zo svojej praxe vedela napísať desiatky.

 

Ale podobných faktorov, ktoré sú zdanlivo mimo nás, ale ktoré v konečnom dôsledku vedia výrazne skomplikovať, či dokonca prekaziť naše rozhodnutie schudnúť, je oveľa viac. Prvotné nadšenie pominie, nevieme, ako si zostaviť jedálny lístok, na akú pohybovú aktivitu sa zamerať, začne dochádzať inšpirácia na chutné a zdravé jedlá, musíme sa stále vyrovnávať s prostredím, ktoré je na chudnutie doslova toxické, začíname pochybovať, či to vôbec má zmysel. Očakávali sme väčšiu podporu najbližších a zrazu máme pocit, že nielenže sme v tom sami, ale že už ani nemáme chuť a silu bojovať proti tomuto všetkému.

 

Je veľa faktorov, ktoré môžu vzrazne skomplikovať našu snahu schudnúť. Jedným z nich je aj nepochopenie nášho najbližšieho okolia. Preto vznkla na facebooku uzavretá skupina chudnite zdravo. Aby sme si navzájom mohli radiť, podporovať sa, učiť sa navariť zdravé a pritom chutné jedlo, aby sme sa nehanbili opýtať na čokoľvek, čo súvisí s chudnutím. VIac na facebooku chudnite zdravo uzavretá skupina.A tak mi napadlo vytvoriť na Facebooku uzavretú skupinu. Niečo ako pustý ostrov, inkubátor „enem pro nás a naše lidi“, kde si budeme navzájom radiť, pomáhať, podporovať sa, vymieňať si poznatky, čo sa komu a ako podarilo, kde sa naučíme variť zdravo a chutne, kde sa nikto nebude hanbiť za svoje otázky, kde bude mať každý istotu, že sa nenájde niekto, kto jeho snahu šmahom jednej vety zruší, kde sa naučíme, ako elegantne a s gráciou zareagovať na uštipačné poznámky nášho okolia, atď., atď., atď.

 

Páčilo by sa vám to? Chceli by ste sa toto všetko naučiť,  môcť sa pýtať na čokoľvek a byť súčasne medzi svojimi?  Chcete prestať snívať svoj sen a začať ho žiť? Ak áno, teraz máte takúto možnosť. 

Či už chcete schudnúť, alebo ste už svoju vysnívanú hmotnosť dosiahli a chcete si ju udržať, alebo sa len zaujímate o zdravý životný štýl, pre vás všetkých tu teraz je možnosť dozvedieť sa, ako na to. Budete mať výhodu aj v tom, že sa dočítate aj informácie, ktoré budú určené len vám a ktoré na webovej stránke www.chudnitezdravo.sk  jej bežní čitatelia a návštevníci nenájdu. Informácie, ku ktorým dosiaľ mali prístup len individuálni klienti Štúdia Harmónia a účastníci mojich platených kurzov.

 

Viem, ako sa cítite, aj čo prežívate. Viem to, lebo som to prežila sama na vlastnej koži a prežívam to deň čo deň s mojimi klientmi. A viem, že kde je podpora, tam sa darí lepšie.

 

Pridáte sa?

Teším sa na vás.