Čo sa deje s tukmi v tele

08.11.2013 10:55

Tukové bunky majú neuveriteľnú schopnosť prežiť, a to aj v prípade, že sú ich vakuoly dlhodobo prakticky prázdne. Naša hmotnosť je odrazom toho, čo a koľko jeme.

 

Po dosiahnutí dospelosti má telo človeka tendenciu uchovávať energiu na horšie časy. Inými slovami, vytvára si zásoby energie na chvíle, kedy by mohlo byť horšie. Zásobárňou energie je svalový a pečeňový glykogén a tuky. Zásoba glykogénu je u dospelého človeka približne konštantná a významne sa nezvyšuje ani pri ďalšom priberaní na hmotnosti. Ak však telo prijíma potravou viac energie, než vydáva pri svojej činnosti, ukladá sa tento rozdiel predovšetkým do tukových zásob.

 

Najskôr sa tvorí glykogén

Ak pri nejakej predchádzajúcej aktivite organizmu došlo k odbúravaniu glykogénu, najprv sa telo snaží  tieto zásoby doplniť. Prednostne tvorí svalový glykogén. Je to logické, svalový glykogén je energetická rezerva pre náhly výdaj, napríklad pre nárazovú vysokú fyzickú prácu. Len s malým oneskorením tvorí pečeňový glykogén. Približne v čase, kedy sa temer doplnia spotrebované zásoby glykogénu, dochádza k aktivizácii procesov vedúcich k ukladaniu tukov.

 

Zásobný tuk sa ukladá v špecializovaných tukových bunkách

Ak stravou privádzame do tela nadbytok energie, telo vyrába mastné kyseliny, ktoré z krvného riečiska vychytávajú tukové bunky, vytvárajú tuk a ukladajú ho v tukových vakuolách vo forme tukových kvapôčok. Tukové bunky majú neuveriteľnú schopnosť prežiť, a to aj v prípade, že sú ich vakuoly dlhodobo prakticky prázdne. S určitou nadsázkou možno povedať, že raz vytvorené tukové bunky s najväčšou pravdepodobnosťou z tela už nikdy nedostaneme. Ak áno, tak len za cenu veľkého odriekania a sebadisciplíny.

 

V odbornej literatúre sa uvádza, že aj v prípade úplného vyprázdnenia vakuol sú tieto bunky schopné bez problémov prežiť aj niekoľko rokov. Len čo sa však v krvi objaví len trochu zvýšený obsah tuku (po jedle obsahujúcom tuky), okamžite tento tuk vychytávajú a ukladajú ho do vakuol. Od tohto okamihu sa bunka úplne regeneruje do svojej pôvodnej podoby. Jedinou cestou, ako ich aktivitu pribrzdiť a významnejšie obmedziť, je dlhodobo obmedziť príjem tukov v potrave.

 

Bunky síce nezaniknú, ale výrazne obmedzia počet svojich tukových  vakuol, a teda budú schopné uložiť menej tuku. Ak je však navodený stav, kedy počas 3 až 4 dní je stabilne zvýšený obsah mastných kyselín v krvi, začnú bunky vytvárať ďalšie tukové vakuoly a sú pripravené absorbovať viac tuku do svojho tela. Navyše sa stimuluje ich množenie. V konečnom dôsledku narastá tukové tkanivo. 

 

Prednostne dochádza k obnoveniu tukových zásob v svaloch, ktoré však nie sú tým hlavným priestorom, kde sa zásobný tuk ukladá. Následne sa vytvára tukové tkanivo okolo vnútorných orgánov, najmä v oblasti brucha. Čiastočne sa zaplňujú aj bunky v podkožnom tukovom tkanive, ale tento proces nie je spočiatku taký intenzívny. Preto priberanie na hmotnosti zaznamená väčšina ľudí najskôr na narastajúcom bruchu. Až vo chvíli, keď je brušný priestor zaplnený, dochádza k stimulácii ukladania tuku v podkožných častiach tela.

 

Zdroj: Institut Galenus

 

 

Trápi vás pohľad do zrkadla? Nemusí! Návod na telo,s ktorým by ste
chceli bývať, je tu:


 

E-book zdarma

 

Stiahnite si zdarma e-book "11 najčastejších chýb pri chudnutí a ako sa im vyhnúť", v ktorom sa dozviete, čo (ne)robiť, ak chcete schudnúť. Dnes si ho môžete stiahnuť zdarma tu.